Kategorie

Jubileusz 95 lat życia Tadeusza W. Nowackiego' - redakcja naukowa Barbara Baraniak

Kod produktu: 77
Producent: ITEE
 • Wydawca / Rok: Instytut Technologii Eksploatacji - PIB / 2009
 • Ilość stron / format: B5 / miękka
 • ISBN / ISSN: 1232-9312
 • szt.
  10,00 zł

  Niniejszy tom jest publikacją wydaną z okazji rocznic – 95. urodzin i 70-lecia pracy Profesora Tadeusza Wacława Nowackiego.
  Tom ten – we wstępnej części – zawiera biogram Profesora i wybrane adresy okolicznościowe.
  Na część następną składa się kilka opracowań ukazujących dokonania Tadeusza W. Nowackiego w zakresie pedagogiki, psychologii, dydaktyki i metodyk, a także historii wychowania i oświaty – a więc różnych dyscyplin nauk humanistycznych i różnych subdyscyplin nauk pedagogicznych.
  W kolejnej części zamieszczone są teksty oddające obraz kontaktów wielu pedagogów i nauczycieli z Profesorem, subiektywne spostrzeganie wpływu Mistrza na drogi naukowe i losy życiowe Jego uczniów.
  W książce znajduje się – jako cenna jego część – duży fragment autobiografii Profesora. Jest to fragment udostępniony i opracowany przez Jubilata.
  Ten okolicznościowy tom – zebrany i zredagowany przez prof. Barbarę Baraniak – jest kontynuacją i uzupełnieniem inne pracy zbiorowej, a mianowicie Badanie – dojrzewanie – rozwój (na drodze do doktoratu). 95-lecie urodzin Profesora Tadeusza Nowackiego – pod redakcją prof. Franciszka Szloska. Prace te ukazują wiele nieznanych wątków z życia i działalności Profesora Tadeusza W. Nowackiego.


  Ze wstępu prof. zw. dr. hab. Tadeusza Lewowickiego

  Publikacja dostępna jest również w wersji elektronicznej [SZCZEGÓŁY]