Encyklopedia Radomia

Kod produktu: 1159
 • Wydawca / Rok: Instytut Technologii Eksploatacji – PIB / 2012
 • Ilość stron / format: 400 / A4 / twarda
 • ISBN / ISSN: 978-83-7789-106-3
 • szt.
  40,00 zł

  „Encyklopedia Radomia” jest pierwszym encyklopedycznym wydawnictwem poświęconym miastu Radom.  Zawiera wiedzę o Radomiu, o jego dawnej i bliskiej przeszłości, uporządkowaną w formie alfabetycznie ułożonych haseł.

  Kolejne, nowe i uzupełnione, wydanie „Encyklopedii Radomia” trafia do Czytelników dokładnie 3 lata od wydania pierwszego. To wystarczający czas, by zauważyć zmiany, jakie zaszły i zachodzą wokół nas, by dostrzegać i ocalać od zapomnienia ludzi i to, co tworzą – kulturę duchową i materialną.
  Na kartach tej „Encyklopedii …” widać Radom w jakiejś mierze większy, dawny i obecny, przeniknięty bogatą historią i współczesnym trwaniem, dużą skalą problemów socjalnych i bogactwem inicjatyw, borykający się gospodarczo, a jednak rozwijający się. Pięknieje przecież nasz Radom, rozwija się i rozbudowuje i ciągle wierzymy w jego, a tym samym i naszą przyszłość. To dobrze, że Radom doczekał się tego encyklopedycznego zapisu, utrwalanego skrupulatną pracą Jerzego Sekulskiego, dokumentowanego wyjątkowym artyzmem fotografii Wojciecha Stana. Mamy nadzieję, że również to wydanie znajdzie życzliwych i krytycznych odbiorców i że znowu za czas jakiś poszerzymy i ponowimy wiedzę o Radomiu w kolejnym wydaniu „Encyklopedii …”.

  Od Wydawcy